BIO produkty spożywcze polepszające samopoczucie

548762138.jpgOd najwcześniejszych lat ludzie wykorzystywali rośliny, zioła i pozostałe naturalne preparaty w celach leczniczych. Duża liczba leków medycyny konwencjonalnej bazuje na naturalnych środkach. Środki na bazie ziół mogą mieć bardzo korzystne działanie. Można je nabyć w różnych formach, lub samodzielnie zebrać i zasuszyć. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Nie wszystkie bowiem rośliny czy zioła będą dobrze wpływać na każdego. Trzeba brać pod uwagę takie aspekty jak płeć, wiek, ciąża czy uczulenia. Oprócz tego medycyna naturalna nie może zastąpić środków konwencjonalnych, może jedynie wspomóc ich działanie, ewentualnie działać zapobiegawczo.

Jedną z najczęściej wybieranych postaci, w jakich przyjmuje się naturalne substancje, są herbatki ziołowe. Ich typów istnieje niezwykle dużo, podobnie jak zastosowań. Oferowane są nie tylko w aptekach, ale także niejednokrotnie w zwykłych sklepach, czy na targowiskach. Głównym zastosowaniem dla naparów ziołowych są schorzenia układu pokarmowego. W razie bólu żołądka wywołanego niestrawnością polecane są wywary z mięty czy dziurawca. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zgagi.

Na dolegliwości spowodowane nieregularnym cyklem menstruacyjnym oraz bólem podczas miesiączki potrzebny może okazać się krwawnik. Z kolei najpopularniejszym preparatem o działaniu uspokajającym jest melisa. Pije się ją w formie wywaru. Powinno się pamiętać jednak, że nawet takie preparaty jak napary z ziół mogą mieć skutki uboczne. Może to być przykładowo osłabienie działania przyjmowanych równocześnie leków, co ma miejsce w przypadku dziurawca.

Równie często jak herbatki, ekologiczne środki mają postać soków. W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszy się sok z brzozy. Jego walory smakowe są niewątpliwe, tak samo jak korzystne działanie dla organizmu. Innym powszechnie używanym preparatem jest sok z owoców noni. Owoc noni, czyli morwa indyjska, jest rośliną, która ma bardzo dobroczynne działanie na wiele schorzeń. Między innymi pomaga na różnego typu bóle, jak również usprawnia procesy gojenia.